„Európsky Cypress Hill“ vystúpi na Kysuciach

Na Welcome to Zion do strediska Snowparadise Veľká Rača (Čadca/Oščadnica) pricestuje švédska skupina Looptroop Rockers. Koncert je súčasťou tour pri príležitosti 25 rokov ich existencie, počas ktorej stihli vydať množstvo albumov, vycestovať do viac ako 30 krajín sveta a začleniť sa do švédskej hudobnej siene slávy. Originálnosť v hudbe sa prenáša aj do ich osobných životov, ktorý je spojený s vegánskou stravou a prísne čistým spôsobom života (žiadne drogy, alkohol,… ).

Hip-hopová skupina Looptroop Rockers odštartovala svoju kariéru v roku 1992 ako LoopTroop. Kamaráti zo strednej školy (Promoe, Embee a Cosmic) spojili svoje sily a začali s vypúšťaním prvých skladieb na kazetách pre miestnu hip-hopovú scénu vo Västerås. V roku 1995 sa k triu pripojil Supreme. V priebehu rokov 1992-2000 formácia usilovne pracovala na sérii štyroch plnohodnotných albumov vydaných na kazetách, na niekoľkých vinylových EP a 12 “ platní: Superstars (1993), Threesicksteez (1995), Waxcabinet (1996) a Punx Not Dead (1998).

V čase, keď skupina vypustila von nahrávku David Vs. Goliath (zvyčajne označovaný ako DVSG), boli tiež schopní pristúpiť na veľkú distribúciu s Burning Heart Records. V roku 2000 vyšiel prvý veľký štúdiový album skupiny Modern Day City Symphony. Pod pôvodným názvom skupiny Looptroop vydali ďalšie dva albumy The Struggle Continues (2002) a Fort Europa (2005). Po turné Fort Europa sa Cosmic rozhodol, že sa zameria na iné veci ako hudbu a práve po tomto kroku sa zmenil názov skupiny na Looptroop Rockers. V oklieštenej formácii vydali v poradí štvrtý štúdiový album Good Things (2008).

O niekoľko rokov neskôr sa v Cosmicovi prebudila vášeň a láska k hudbe obohatená o novú energiu. Aj vďaka jeho znovunavráteniu sa skupine podarilo vydať nový skvelý album Professional Dreamers (2011) a nahrať prvý album vo švédčine Mitt Hjärta Är En Bomb (2013). Následne uzrel svetlo sveta album Naked Swedes (2014).

Ako to už pri hip-hopových zoskupeniach býva, tak úspech zožali jednotliví členovia aj v rámci vlastných sólových projektov. Embee získal za albumy Tellings From Solitaria (2004), Mellow Turning Moment (2010) švédsku cenu Grammy za najlepší hip-hop/soul. Spolu s Cosmicom majú bočný projekt The Casual Brothers, pod ktorým vydali tri EP: The Casual Brothers EP (2001), Customer’s Choice (2003) a Grey (2016).
Najaktívnejší zo štvorice je pravdepodobne Promoe, ktorý organizuje spolupráce s umelcami z celého sveta. V roku 2001 vydal sólový album Government Music (2001), po ktorom prišiel album The Long Distance Runner (2004). Za zmienku určite stojí skladba These Walls Don’t Lie, ktorej videoklip sa radí medzí najhranejšie undergroundové skladby vysielané na MTV v tom období. Pri tomto projekte pracoval s viacerými umelcami z Jamajky (Anthony B, Ward 21,…). Spolupráca s Jamajkou pokračovala pri albume White Man’s Burden (2006), nahrávanie je zachytené v dokumente Standard Bearer z roku 2007. Kråksången (2009) je prvým albumom Promoe vo švédčine a prvý singel Svennebanan bol jednotkou na švédskom singlovom grafe. Nasledujúce albumy Bondfångeri (2009), Mellan Passion & Mani (2015) a Fult Folk (2016) sú taktiež v švédčine.

Je nám veľkou cťou, že nultý ročník dvojdňového zimného festivalu Welcome to Zion (1.-2. december 2017) bude ročníkom skupiny Looptroop Rockers, prezývanú aj európsky Cypress Hill.

Predpredaj spustený, lístky kúpite najlacnejšie v Zion clube (Čadca), alebo cez ticketportal.sk.
Vstupenky

Videa:

 

 

 

 

Ak sa Vám článok páčil, pokojne zazdieľajteShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

0 komentárov k článku “„Európsky Cypress Hill“ vystúpi na KysuciachPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *